Заупокійне поминання

Просимо долучитися до молитов за упокій загиблих воїнів АТО

День Хрещення Русі - 27-28 липня 2018

9-07-2018, 11:21

27 і 28 липня з нагоди Дня Хрещення Русі та пам’яті святого благовірного князя Володимира відбудуться урочисті Богослужіння на Володимирській гірці та у Святій Києво-Печерській Лаврі. 

Цього року відзначаємо 1030-у річницю від прийняття Хрещення нашим народом, а також 30-у річницю відновлення чернечого життя в Києво-Печерській Лаврі. 

27 липня на Володимирській гірці відбудеться урочистий подячний молебень, який очолить Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Онуфрій у співслужінні сонму архієреїв Української Православної Церкви та багатьох гостей із Помісних Православних Церков із різних континентів земної кулі.

Як стати учасником святкувань ювілею

Сам молебень на Володимирській гірці розпочнеться о 13:00. Для того, щоб взяти участь у молебні і прийти до Володимирської гірки, слід завчасно потурбуватися про це, об 11:00 вже буде відкрито прохід для всіх богомольців. По завершенні молебню, о 13:30, відбудеться урочиста Велика Хресна хода вулицями міста Києва до Києво-Печерської Лаври.

Як тільки хода прибуде до Києво-Печерської Лаври, відразу для всіх розпочнеться урочисте всенічне бдіння у нашій великій Лаврі. 

А самі святині — мощі і чудотворні ікони — будуть перебувати у Трапезному храмі преподобних Антонія і Феодосія Печерських Києво-Печерської Лаври, і всі богомольці матимуть можливість цілодобово помолитися перед ними, вклонитися їм, адже безперервно біля них будуть звершуватись акафістне читання, молебні, пісноспіви.

Наступного дня, 28 липня, о 9:00 розпочнеться урочиста Божественна літургія на площі перед Успенським собором Києво-Печерської Лаври. Цю Літургію очолить Блаженнійший Митрополит Онуфрій у співслужінні сонму архієреїв як із Помісних Православних Церков, так і з Української Православної Церкви. 

Всі бажаючі матимуть можливість посповідатися, причаститися Святих Христових Таїн у цей урочистий для нас день.

Щиро запрошуємо всіх киян, гостей нашої столиці 27-28 липня взяти участь в урочистому молебні, Хресній ході та Божественній літургії, які відбудуться з нагоди Дня Хрещення Русі!

Для тих, хто не зможе цього часу бути в Києві, традиційно буде відбуватися трансляція урочистих Богослужінь на телеканалі «Інтер»

Зокрема 27 липня в прямому ефірі буде трансляція молебню на Володимирській гірці та Хресної ходи, а 28 липня - урочистої Божественної літургії у Києво-Печерській Лаврі.

Нехай Господь благословить всіх учасників цього величного свята, яке дає нам можливість знову долучитись до витоків нашої віри і отримати Боже благословіння на наступаючий рік!

Яким святиням можна буде вклонитися:

Мощі святого благовірного князя Володимира — Хрестителя нашої землі. 

Мощі священномученика Климента, єпископа Римського. Цю святиню св. князь Володимир отримав у дар, коли прийняв Святе Хрещення у місті Херсонес, він привіз главу святого Климента до Києва, і довгий час вона була єдиною святинею, котра об’єднувала всіх новоохрещених православних християн на нашій землі.

З Одеси до Києва буде привезена стопа святого апостола Андрія Первозваного

Зимненська ікона Божої Матері, яку князь Володимир передав своєму синові Всеволоду у благословіння на подружжя.

Мощі священномученика Володимира, митрополита Київського. Цього дня ми також будемо згадувати про подвиг священномученика, який загинув від рук безбожників у 1918 році, адже нині ми відзначаємо 100-ліття від дня його мученицької кончини. 

Ікона з часткою мощей святого преподобного Серафима Саровського. Цей святий угодник Божий перед тим, як піти на Саров і заснувати там монастир, прийшов до Києво-Печерської Лаври і попросив благословення у її старців.

Святі мощі великомученика Георгія Побідоносця. Цю святиню Києво-Печерській Лаврі передали афонські монахи на знак єдності між Святою Горою і Лаврою, засновник якої — преподобний Антоній — свого часу взяв благословіння на Афонській горі, щоб жити у подвизі на Київських схилах.

Адміністратор
1 397

comments powered by HyperComments