Заупокійне поминання

Просимо долучитися до молитов за упокій загиблих воїнів АТО

Покрова Пресвятої Богородиці


   14 жовтня, в день свята Покрова Пресвятої Богородиці, благочинний Другого Броварського благочиння протоієрей Іоанн Мисів звершив Божественну літургію в Свято-Покровському храмі села Требухів, який входить до складу благочиння.
...
   Найбільшим і найзначущим святом була Покрова для козаків. У цей день на Січі відбувалися вибори нового отамана. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали заступницею і покровителькою православного воїнства.

   То ж не дивно, що через століття це свято здобуло в Україні ще й другу назву - Козацька Покрова. Після указу президента України від 1999-го року день 14 жовтня відзначається як День українського козацтва.

   Сьогодні привітали Сагайдак Дмитра Івановича - Верховного Отамана України та діаспори, Гетьмана МГО «Козацтво Запорозьке», Маршала козацтва з їхнім святом, та зі святом Покрови Цариці Небесної.

   Також благочинний звернувся до вірян зі словами: "Вітаю усіх зі святом Покрови Пресвятої Богородиці! Будемо завжди дякувати Божій Матері за те, що своїм послухом, своїм життям, своєю любов'ю Вона дарувала тіло Своє, щоб в ній втілився Син Божий, який потім став Спасителем світу, викупивши кожного із нас, принісши Самого Себе в жертву за гріхи кожного із нас, прийнявши смерть і страждання. І якби не було Матері Божої, не було б Боговтілення, не було б для нас можливості порятунку, і невідомо, що було б з кожним із нас. Тому подяка і любов до Неї повинні виражатися не просто якимись зітханнями, періодичними спогадами, а це повинно стати щоденним змістом нашої з вами щирої молитви: "Пресвята Богородиця, покрий нас від всякого зла чесним Твоїм Омофором".

 Адміністратор
1 046

comments powered by HyperComments