Заупокійне поминання

Просимо долучитися до молитов за упокій загиблих воїнів АТО

Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святе Воскресіння Твоє славимо!

14-08-2018, 16:10
   14 серпня в Церковному календарі значиться свято на честь винесення Хреста Господнього, події, яка відбулась ще у далекому IX столітті у Константинополі. Причиною хресної ходи, яку було проведено у ті часи за наказом патріарха Царгорода Луки, були багаточисельні хвороби народу в цей місяць, то ж і саме свято спершу було затверджено на місцевому рівні. Але вже з XII століття ми маємо свідчення про його появу з торжественним виносом Хреста Господнього у всіх Православних Церквах.
   Згідно зі встановленою традицією, в нашому храмі також було звершено святкове богослужіння та винесено на поклоніння Хрест Господній. Богослужіння очолив благочинний Другого Броварського округу протоієрей Іоанн Мисів. Настоятелю співслужив клірик храму - протоієрей Олексій Лобко. 
   Після богослужіння благочинний звернувся до вірян з пастирським словом: "Хрест посередині храму прикрашений квітами, хрест на грудях і на серці кожного із нас, хрест над нами прикрашає купола храму. Він сьогодні сприймається нами і як святиня, і як прикраса, і як похвала Церкви. Але в той час, коли на нього зійшов Спаситель, це було ганебне знаряддя страти, яке засуджений до смерті повинен був нести на своїх плечах туди, де він з великими муками мав розлучитися зі своїм життям. І засудженим до страти був не злочинець і не ворог, а Син Божий, Який заради нас, людей, і заради нашого спасіння зійшов із Небес.
   Ми звикли, коли ми стоїмо біля Хреста, просити Бога про ті потреби, які є в житті кожного із нас. Але давайте подумаємо сьогодні про інше. Про що б Христос запитав кожного із нас, якби Він прийшов сьогодні і перебував тут? Адже не тільки ми б ставили Йому питання. Він би теж запитав архієреїв і священиків, як ми служимо, владу – чому живе народ у злиднях. Запитав би у батьків, як вони виховують своїх дітей, і у дітей, як вони поважають своїх батьків, у кожної сім'ї - як вони живуть і люблять один одного. І в першу чергу запитав би у всіх християн, як ми несемо свій хрест і носимо те звання, яке маємо.
   Тому хотілося б, щоб, стоячи біля Хреста, ми завжди думали не тільки про те, про що ми маємо попросити Бога, але й про що б Він запитав кожного із нас. Зі святом Вас!"
- зазначив о.Іоанн.

ХРЕСТУ ТВОЄМУ ПОКЛОНЯЄМОСЬ, ВЛАДИКО, І СВЯТЕ ВОСКРЕСІННЯ ТВОЄ СЛАВИМО!

Адміністратор
567

comments powered by HyperComments