ВСЕЛЕНСЬКА БАТЬКІВСЬКА (МЯСОПУСНА) ПОМИНАЛЬНА СУБОТА

1-03-2019, 21:00
ЗАВТРА - ВСЕЛЕНСЬКА БАТЬКІВСЬКА (МЯСОПУСНА) ПОМИНАЛЬНА СУБОТА.

М’ясопусна – бо вже за день, з понеділка, припиняється вживання м’яса.

Поминальна — тому що цього дня Церква особливо молиться про тих, хто помер та не отримав з якихось причин належного церковного відспівування.

Святитель Афанасій Сахаров, розмірковуючи про сенс Батьківських субот, під час яких поминаються усі спочилі — від наших днів до Адама, серед іншого зауважує: «Якщо б усі православні християни почали б молитися виключно тільки про своїх близьких родичів і друзів, якою б, за словом Євангелія, була б їхня винагорода? Адже й грішники люблять тих, хто їх любить…

А головне – в тому разі, коли кожний молився б лише за своїх, поминання тривало б недовго – кілька десятиліть після смерті, лише доти, доки живі ті, хто знав і любив нас… Але саме для того, щоб подолати невблаганний час та помолитися дійсно за всіх від віку спочилих, навіть за тих, чиї імена вже стерлися з людської пам’яті століттями минулого, і встановлено в Православній Церкві традицію Батьківських поминальних субот».

Звершуючи поминання усіх від віку спочилих, пам’ятаймо: на кожного з нас у свій час чекає мить переходу від тимчасового життя до Вічності та Вищий Божий Суд. На цьому суді не враховують, до якої партії належала людина, або на чиєму боці барикад вона зустріла останню хвилину. Нас судитимуть за Законом Божої Любові, тобто – що саме, добро чи зло, заподіяли ми тим, хто опинився на нашому життєвому шляху. Пам’ятаймо про це.

РОЗКЛАД ПОМИНАЛЬНИХ БОГОСЛУЖІНЬ У НАШОМУ ХРАМІ:

01.03. - 17:00 - ВЕЧІРНЄ БОГОСЛУЖІННЯ З ПОСЛІДУВАННЯМ ПАРАСТАСУ
02.03. - 08:00 - БОЖЕСТВЕННА ЛІТУРГІЯ ТА ЗАУПОКІЙНА ПАНАХИДА

Адміністратор
879

comments powered by HyperComments