Преображення Господнє

19-08-2015, 16:00

     В ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа!

     Усіх вас возлюблені у Господі брати і сестри сердечно вітаю з великим радісним двунадесятим святом Преображення Господнього. Відразу три євангелісти і Апостол Петро у своєму другому соборному посланні описують ту подію, яка нині так урочисто прославляє Свята Христова Православна Церква. Зі Святого Письма нам відомо, що Господь напередодні Своїх хресних страждань бере трьох Своїх учнів Петра, Якова та Іоанна, і піднімається з ними на вершину Фаворської гори. Господь іде туди для того, щоб помолитися. Коли учні спали, а Господь молився, Він просвітився нетварним, неземним божественним світлом. На вершину Фавора зійшли два найбільших старозавітних пророки Мойсей та Ілля, які розмовляли з Христом про майбутні Його хресні страждання. Коли Апостол Петро прокинувся від сну, він відчув незабутні враження, які охопили його душу і серце у захваті, звертаючись до Христа, він сказав: "Господи! Добре нам тут бути; якщо хочеш, зробимо тут три намети: Тобі один, і один для Мойсея , і один для Іллі ". (Мф.17: 4). І коли апостол Петро ще говорив, світла хмара осінила їх і всі, хто знаходився на вершині Фавору почули голос Божий: "Це Син Мій Улюблений,…. Його слухайте" (ст. 5). Проходить якийсь час і закінчується незабутня неземна подія славного Преображення Христа Спасителя. Господь спускається з вершини Фавору і забороняє учням розповідати про побачене "аж поки Син Людський не воскресне з мертвих" (ст. 9).

     Ця подія здійснилася два тисячоліття тому.

     Чому так радісно, з року в рік, ми молитовно згадуємо про неї і сповнюємося Благодаттю Духа Святого в наших серцях?

     Подія Преображення говорить нам не тільки про те, що Господь, будучи істинним Богом, після втілення від Діви Марії був і істинною людиною. Це перетворення здійснилося саме з Його людською плоттю, людською сутністю і єством. Не божеством Своїм преобразився Господь, бо Бог не потребує перетворення. Це говорить нам про те, що і наше людське єство також здатне перетворюватися, тобто здатне змінюватися.

     Може виникнути питання: "А де ж нам знайти цю Фаворську гору, зійшовши на яку ми також як Господь наш могли б преобразитися?"

     Не потрібно шукати Фаворської гори - вона тут. Для кожного з нас таким Фавором,- є храм Божий. Здавалося б, перейшовши поріг храму, ми повинні перетворитися, змінитися, відкрити своє серце і душу для сприйняття Божественної Благодаті, і виходити з храму перетвореними. А на справді: приходимо ми в храм, проводимо тут якийсь час, і нічого не відбувається з нами. Ми не змінюємося тут, ми виходимо звідси такими ж пошкодженими гріхом. А зміна має статися, тому що тут у храмі ми зустрічаємося з Богом. Для чого ми приходимо в храм? Тому що необхідно виконати якусь традицію? Тому що так робили наші предки, а значить, так повинні робити і ми? Але наші предки приходили в храм для того, щоб зустрітися з Богом. Згадайте, як колись Мойсей піднявся на вершину Синая, і яким він спустився з його вершини. Ті, хто очікував його біля підніжжя гори, не могли дивитися на Мойсея, тому що від нього виходило сяйво. Ось так і ми, увійшовши в храм, повинні освічуватися і прояснюватися світлом Божественної Благодаті. Так, щоб зовнішні(далекі від церкви) люди дивлячись на нас розуміли, що ми тільки що зустрічалися з Богом і розмовляли з Ним.

     Чи такими нас бачать зовнішні люди, коли ми виходимо з храму? На жаль….Давайте, як можна частіше будемо ставити перед собою це питання.

Дай Бог, щоб Господь сподобив кожного з нас в цьому земному житті змінюватися кращою зміною, щоб, молячись у храмі і в домашніх молитвах, всі ми опромінювалися і просвітлювалися світлом Благодаті Божої, так само, як цим світлом освітилося і просвітилося людське єство Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа на Фаворі. Будемо молитися і докладати свої зусилля для того, щоб все те, що заради нас і нашого спасіння вчинив Господь і Спаситель наш, було для нас корисним і спасительним.

Амінь.

Протоієрей Іоанн

 
 Богослужіння очолив настоятель храму, благочинний Другого Броварського округу протоієрей Іоанн Мисів у співслужіні клірика храму - протоієрея Петра Котюк.

Адміністратор
1 396

 • Преображення Господнє
 • Преображення Господнє
 • Преображення Господнє
 • Преображення Господнє
 • Преображення Господнє
 • Преображення Господнє
 • Преображення Господнє
 • Преображення Господнє
 • Преображення Господнє
 • Преображення Господнє
 • Преображення Господнє
 • Преображення Господнє
 • Преображення Господнє
comments powered by HyperComments