Заупокійне поминання

Просимо долучитися до молитов за упокій загиблих воїнів АТО

Неділя 28-ма після П'ятидесятниці

12-12-2015, 19:56

"Мені належить робити діла Того, Хто послав Мене, доки день є; прийде ніч, коли ніхто робити не зможе”(Ін.9,4)

Історія світу багата на видатних людей. Але ніхто з них не приніс такого щастя, щоб жити вічно, або оздоровити людину від страшної невиліковної хвороби. І ось у сьогоднішньому Святому Єван­гелії ми чули, як Ісус Христос оздоровив жінку, яка протягом вісімнад­цяти років хворіла, маючи духа немочі. Перед людством стоїть вічне запитання: хто такий Ісус Христос? Для нас, християн, Він є Спасителем світу, Якого з нетерпінням очікувало людство. І ось Христос, Спаситель світу, на землі серед людей. Скрізь, куди ступає Його нога, Він зустрічає немічних людей як тілом, так і душею, для яких приносить оздоровлення і потіху. Але, як бачимо, за Свої добродійства Ісус Христос зустрічає непорозуміння, невдячність багатьох людей. Одні радіють, а інші шукають причини, щоб погубити Його.

Господьзнав наперед, що зробивши чудо у святковий день, Він викличе на Себе обурення фарисеїв, але незважаючи на це, все ж таки сотворив чудо, бо як Сам сказав: "Прийшов бо Син Людський знайти і спасти, що загинуло” (Лк.19,10).

Цією притчею Свята Церква бажає спонукати нас прославляти Бога, як прославляла Його колись нещасна хвора жінка, коли Ісус Христос оздоровив її. Наступним кроком є бажання показати нам, що до цієї нещасної жінки є подібний кожний грішник, який, можливо, навіть не зауважив, як потрапив під вплив злого духа.

Як диявол панував над цією жінкою, так робить диявол з кожним грішником. Погляньмо сьогодні, скільки людей без поважних причин буваютьвідсутніми у храмі. А Господь виразно сказав: "Шість днів пра­цюй, і роби всі діла твої, а день сьомий – Господу Богу твоєму”. Ці люди, які без поважної причини опускають Богослужіння, свідомо порушують Заповіді Божі. Такі люди і не усвідомлюють, яких благ себе позбавляють своїми ж діями, своїм життям. Отак диявол привертає їхню увагу до землі і не дає їм можливості поглянути на Небо і бодай думкою полинути до Бога.

Скорчену жінку Ісус Христос покликав до Себе, поклав на неї Свої руки і звільнив її від рабства диявольського. І сьогодні Христос проявляє милосердя над нещасними душами, виглядає їх, зморені і обтяжені страшним рабством гріха. Ісус Христос милосердно промовляє: "Прийдіть до Мене, всі струджені і обтяжені, і Я заспокою вас; ...і знайдете спокій душам вашим” (Мф.11, 28-29).

Пам’ятаймо, що кожний день є святий для людини, бо все наше життя складається з днів, що чергуються один за одним так, як чергується наш крок за кроком, прямуючи до якоїсь визначеної мети. День є навіть образом всього життя людини. Настає ранок, підхо­дить до полудня, з полудня котиться до заходу і до вечора. Днями людина збирає собі заслуги на вічне життя. Мисьогодні також приходимо до Церкви, щоб отримати оздоровлення для наших безсмертних душ.

Ісус Христос гарно про це сказав у притчі про смоковницю. Смоковниця — це кожна людина, особливо кожен християнин, що перебуває у Божому винограднику і має приносити добрі плоди, викону­ючи на землі волю Божу.

Поспішаймо і ми до Христа, щоб Він доторкнувся нас Своєю милосердною рукою, простив нам всі наші провини і зро­бив нас гідними спадкоємцями Його Небесного Царства.

Амінь

о.Іоанн

 Адміністратор
406

comments powered by HyperComments