Заупокійне поминання

Просимо долучитися до молитов за упокій загиблих воїнів АТО

Пасхальне послання митрополита Бориспільського і Броварського Антонія

16-04-2017, 10:00
Я є Перший і Останній, і живий,
і був мертвий, і ось живий на віки вічні, амінь.
Одкр. 1:17, 18 

Возлюблені у Господі пастирі, чесне у Христі
 чернецтво, боголюбиві миряни - брати і сестри! 
Христос Воскрес! 

   Із великим торжеством прославляемо мисьогодні Воскресіння з мертвих Господа нашого Іісуса Христа. Духовне піднесеннявідчуває серце православне, споглядаючи очима віри на Воскреслого Спасителя, і сповнюється невимовною Пасхальною радістю. «У цей Великий день Христос покликаний із мертвих, яким уподібнився, - говорить святитель Григорій Богослов. — У цей день Він переміг жало смерті, розбив похмурі двері пекла, дарував свободу душам. У цей день, поставши від гробу, Він явився людям, для яких народився, помер і пробуджений із мертвих, щоб ми відродились, уникли смерті й воскресли з Ним, Воскреслим. У цей світосяйний і великий день ангельський лик сповнився радості і співає переможну пісню»

   Господь Своїм Воскресінням із мертвих, розірвавши пута смерті (Діян. 2: 24), відкрив людям шлях від тління до безсмертного життя у Царстві Небесному (2 Тим.1:10). Святитель Філарет (Дроздов) вчить, що «до Воскресіння Христового багатолюдей знали тільки землю, на якій вони з'являються на короткий час і незабаром зникають невідомо куди. Інші щось чули ще про пекло як про прірву, яка всіх загрожує поглинути й нікого не віддає назад. Мало хто думав про Небо як про таке горнє житло, до якого дехто лише уві сні бачив ліствицю, і тільки таку, якою піднімалися Ангели Божі, а людей не було помітно (Бут. 28: 12). Тепер, коли Христос Воскрес, і коли йому як Боголюдині дана всяка влада на небі і на землі (Мф. 28: 18), не тільки небо стало досяжним, а й навіть з'єдналося із землею так, що важко знайти між ними межу і відмінність, бо і на землі є Божество, і на небі людство». 

   Ми співаємо і славимо Воскресіння Христове, адже Через Хрест Його прийшла радість усьому світу: зазнавши розп'яття, Він зруйнував Своєю смертю нашу смерть (із недільної стихіри свята). Ми віримо у Господа Іісуса Христа і причащаємося Святих Таїн, тому ми стали причасниками Христа (Євр. 3: 14), з'єдналися з Ним, ми погреблися з Ним хрещенням у смерть, щоб, як Христос воскрес із мертвих славою Отця, так і нам ходити в оновленому житті (Рим. 6: 4). Як наставляє преподобний авва Ісая: «Христове Воскресіння стало життям і зціленням від пристрастей для віруючих у Нього, щоб вони жили у Бозі та приносили плоди правди». 

   Істинні слова Господа: «Хто вірує в Мене, той має життя вічне, і Я воскрешу його в останній день» (Ін. 6: 40). «Христос воскрес із мертвих - і освятив, благословив, утвердив воскресіння всіх віруючих, які постануть, як колосся з насіння», - говорить святитель Феофан Затворник. І кожен православний християнин, святкуючи Воскресіння Христове, сприймає смерть як сон, як повернення із земного життя у вічну Вітчизну, до Отця Небесного. Сповнені радості віри, ми з усією Церквою співаємо: «Смерти празднуем умерщвление, ада разрушение, иной — вечной — жизни начало, и в восторге воспеваем тому Виновника — Единого благословенного Бога отцев и препрославленного» (тропар 7-ї пісні Пасхального канону). 

   3 почуттям глибокої любові до Воскреслого Господа і всепрощення до людей принесемо Життєдавцю Христу з глибини наших сердець молитву подяки, тому що настав «Воскресения день, и просветимся торжеством, и друг друга обымем» (стихіра Пасхи). Мир вам усім у Христі Іісусі (1 Пет. 5: 14). 

Христос Воскрес! 
Воістину Воскрес!
 
+ Антоній Митрополит Бориспільський і Броварський 
Пасха Христова, 
2017 р.

Адміністратор
404

comments powered by HyperComments